Urządzenie bębnowe PUB 2-stanowiskowe

Urządzenie przeznaczone do cynkowania drobnych detali w bębnie galwanicznym. Charakteryzuje się solidną i trwałą konstrukcją. Na dwukomorowej wannie wykonanej z tworzywa (PP), wzmacnianej profilami stalowymi, osadzono mechanizm załadunku i obrotu bębna. Mechanizmy oraz elementy konstrukcyjne wykonane ze stali nierdzewnej lub tworzywa. Do napędów zastosowano motoreduktory firmy NORD w wykonaniu zgodnie z klasą OS3 ochrony powierzchni (kategoria korozyjności C4). Ruch napędu podnoszenia bębna ograniczony jest wyłącznikami krańcowymi z możliwością regulacji pozycji skrajnych. Zasyp bębna odbywa się ręcznie, rozładunek poprzez przesuwną i uchylną tacę wysypową. Stanowisko może zostać wyposażone w układ ogrzewania lub chłodzenia kąpieli oraz ssawę wentylacyjną. Możliwe wyposażenie w system sterowania w opcji prostego sterowania ręcznego lub rozbudowanego sterowania automatycznego (sterownik PLC wraz z panelem operatorskim kontrolujący proces grzania kąpieli, nadzorujący zadany czas procesu, automatyczny cykl przekładania i obrotu bębna, system alarmów, automatyczne sterowanie prostownikiem, itp.).

pub 2st gif

 


Urządzenie bębnowe PUB 1-stanowiskowe

Urządzenie przeznaczone do cynkowania drobnych detali w bębnie galwanicznym. Charakteryzuje się solidną i trwałą konstrukcją. Na wannie wykonanej z tworzywa (PP), wzmacnianej profilami stalowymi, osadzono mechanizm załadunku i obrotu bębna. Mechanizmy oraz elementy konstrukcyjne są wykonane ze stali nierdzewnej lub tworzywa. Do napędów zastosowano motoreduktory firmy NORD. Sterowanie w trybie ręcznym lub półautomatycznym. Ruch napędu podnoszenia bębna ograniczony jest wyłącznikami krańcowymi z możliwością regulacji pozycji skrajnych. Zasyp bębna odbywa się ręcznie, rozładunek poprzez lej zsypowy. Stanowisko może zostać wyposażone w układ ogrzewania lub chłodzenia kąpieli oraz ssawę wentylacyjną. Urządzenie w wersji rozbudowanej posiada dodatkową wannę płukania wraz z ruchomą tacą wysypową.

 

agregaty bębnowe

 


Myjka natryskowa

Urządzenie przeznaczone do mycia natryskowego detali. Wyposażone w system grzania kąpieli myjącej (grzałka elektryczna, czujnik temperatury i poziomu, cyfrowy regulator temperatury). Wysokociśnieniowa pompa obiegowa odpowiada za dokładne mycie detali zawieszonych w komorze. Szczelna pokrywa myjki, wyposażona w siłowniki gazowe, zapobiega rozpryskiwaniu się cieczy podczas procesu mycia. Urządzenie wyposażone w układ sterowania, który sprawuje kontrolę nad grzaniem kąpieli myjącej (temperatura i poziom), czasem mycia (cyfrowy timer) oraz otwarciem pokrywy (automatyczne wyłączenie pompy obiegowej w przypadku otwarcia pokrywy). Zamykane boczne pokrywy serwisowe dają swobodny dostęp do instalacji hydraulicznych i elektrycznych znajdujących się wewnątrz urządzenia.

 

myjka 00 gif

 


Dozowniki dodatków

Dozowniki dodatków (reagentów) do zastosowań w neutralizacji ścieków pogalwanicznych lub innych procesach. Konstrukcja i wyposażenie dobierane z uwzględnieniem rodzaju produktu oraz wymaganej wydajności dozowania. Zbiorniki mogą być wyposażone w pompę dozującą, mieszadło z napędem elektrycznym, układ pomiaru poziomu cieczy, otwory zasypowe, instalacje zasilające oraz spustowe.

 

dozowniki 00m

 

 


Stanowisko do fosforanowania

Urządzenie przeznaczone do fosforanowania detali na zawieszkach. Stanowisko wyposażone w mechanizm ruchomej belki z możliwością regulacji prędkości oscylacji góra-dół. Komora procesowa zamykana klapami z napędem pneumatycznym. Klapy zsynchronizowane z przepustnicami zainstalowanymi na ssawach wentylacyjnych - automatyczna redukcja wydajności wentylacji w momencie zamknięcia klap. W komorze procesowej zainstalowany system grzania kąpieli, na który składają się grzałki elektryczne, czujnik temperatury oraz czujnik poziomu zabezpieczający przed pracą układu w przypadku zbyt niskiego poziomu kąpieli. Stanowisko posiada również system mieszania kąpieli oparty o dysze Venturiego. 

 

urzadzenia 01

 

 

 


Suszarka wannowa

Urządzenie przeznaczone do suszenia detali na liniach zawieszkowych. Suszarka wyposażona w nagrzewnicę elektryczną o mocy dobranej odpowiednio do kubatury urządzenia. Opcjonalnie może zostać zastosowana wspomagająca nagrzewnica wodna. Wentylator promieniowy odpowiada za cyrkulację powietrza w komorze suszenia. Automatycznie otwierane i zamykane klapy z napędem pneumatycznym pozwalają zaoszczędzić energię elektryczną dzięki zmniejszeniu ubytku ciepła z komory podczas suszenia detali. Dno oraz ściany urządzenia izolowane termicznie. Urządzenie może zostać opcjonalnie wyposażone w autonomiczny układ sterowania (sterowanie klapami, czujnik temperatury, cyfrowy regulator temperatury, zasilanie i sterowanie nagrzewnicy i wentylatora). 

 

urzadzenia 01

 

 


Agregaty bębnowe

Firma iGAL wdrożyła innowacyjną technologię polegającą na wytwarzaniu agregatów bębnowych do nakładania powłok galwanicznych na elementach małogabarytowych. Efektem jest oferta zawierającą innowacyjną grupę produktową zarówno urządzeń jak i kompletnych linii technologicznych wykorzystujących nowe rozwiązania.

Nowa oferta powstała na podstawie opracowanej przez nas nowatorskiej technologii wytwarzania, która pozwala na istotne ulepszenie produktów i stanowi odpowiedź na zidentyfikowane potrzeby i oczekiwania odbiorców.

Oferujemy agregaty bębnowe charakteryzujące się następującymi cechami:

  • zwiększona wytrzymałość w zakresie odporności mechanicznej,
  • perforacja w wykonaniu zgodnie z indywidualnymi wymaganiami dotyczącymi obrabianych detali (kształt otworów, rozmiar); wykonanie perforacji zapewniającej lepszą wymianę kąpieli podczas procesu obróbki galwanicznej oraz zapobiegającej kleszczeniu się drobnych elementów,
  • zwiększona żywotność urządzeń, co wpływa na wydłużenie okresu gwarancyjnego,
  • wysoka estetyka wykonania,
  • konkurencyjna cena.

 

Nasze agregaty bębnowe charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz zwiększoną wytrzymałością w porównaniu do pozostałych produktów dostępnych na rynku. Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań w zakresie wytwarzania możemy zaoferować produkty o lepszych parametrach, dłuższym okresie gwarancji i atrakcyjnej cenie.